Що таке теплоакумулятор
Теплоакумулятор (буферна ємність, акумулююча ємність, бойлер непрямого нагріву) – це енергозберігаючий бак з нержавіючої сталі, мета якого полягає в збереженні теплової енергії, що зайве виробляється. Акумулююча ємність встановлюється між джерелом теплової енергії та системою опалення будинку як роздільник теплових контурів з різною температурою та накопичувачем тепла.
Буферна ємність, для чого потрібна
Буферна ємність необхідна, якщо одну систему об’єднуються кілька різних джерел теплової енергії: твердопаливний, газовий, електричний котли, сонячний колектор, тепловий насос. Теплоакумулятор збирає тепло у час роботи кожного з джерел.
Роздача тепла відбувається у постійному режимі. Підключення буферної ємності в контур передачі теплової енергії підвищує економічність роботи самого твердопаливного котла за рахунок збирання та накопичення тепла. Це дозволяє виключити холосту витрату теплової енергії із системи.
Металовиробництво DushkaUA : в нас ви можете замовити теплоакумулятор
Коли в котлі не вистачатиме палива і температура почне знижуватися, то в роботу вступить буферна ємність, яка і направить збережене тепло для відновлення температурного режиму. Крім вищенаведеної головної функції теплоакумулятора – заощадження енергії, що надвиробляється котлом, він виконує і таку важливу роль в опалювальній системі, як недопущення перегріву. Перегрів безпосередньо позначається на роботі інших вузлів в опаленні та може призвести до серйозних наслідків.
Конструктивно теплоакумулятор є великою ємністю з нержавіючої сталі циліндричної форми. Розміщуватися він повинен разом з опалювальної системою в нежитловому, добре вентильованому приміщенні. Обов’язковою та безпечною умовою його роботи є встановлення манометра та датчиків температури.
Теплоакумулятор його переваги та недоліки
Теплоакумулятор (буферна ємність) для твердопаливного котла має ряд переваг
- Економія енергоресурсів до 50% (за рахунок використання нічного тарифу та збереження всього виробленого тепла);
- Бак дозволяє працювати котлу на твердому паливі максимальної потужності постійно – це збільшує ресурс котла, т.к. знижується утворення конденсату; робота на максимальній потужності сприяє повному згорянню палива, що знижує кількість шкідливих викидів у вигляді чадного газу та сажі – чистити котел потрібно рідше;
- Захист від перегріву системи рахунок буферного обсягу теплоносія.
- Робота теплоакумулятора максимально ефективно проявляється у періоди міжсезоння (температури навколишнього середовища від -5 до +10°С).
- Забезпечує надійну та безпечну роботу опалювальної системи.
- Може використовуватись з іншими альтернативними джерелами теплової енергії.
- Не потребує особливого обслуговування.
- Може працювати в автоматизованому режимі.
- Забезпечує тривалий термін служби твердопаливного казана.
- Влітку можна використовувати для системи ГВП.
Теплоакумулятор. Недоліки
Аргументи на користь установки теплоакумулятора більш вагомі, а недоліки мають низку альтернативних рішень. Найбільше споживачів лякає висока ціна на ємність, що акумулює, проте автономне опалення з високим рівнем енергозбереження швидко себе окупить. Робота теплоакумулятора з твердопаливним котлом дозволить вам досягти повного прогріву приміщення, при цьому не переживати за безпеку системи.
Вартість теплоакумулятора (буферної ємності)
Вартість буферної ємності із нержавіючої сталі залежить від багатьох критеріїв
В першу чергу обсяг теплоакумулятора, далі розраховується наповнення з/без змійовика, змійовик ГВП, нижній змійовик, з/без ТЕНу, з/без магнієвого анода, з/без теплоізоляції, також можна встановити ревізійний фланець та додаткові врізання.
Детальніше розрахувати вартість теплоакумулятора онлайн, і надішліть нам заявку можна на цій сторінці: натисніть щоб перейти за посиланням
- Для розрахунку повної вартості витрат по буферній ємності також потрібно враховувати монтажні роботи.
- За рахунок економії палива, раціонального використання виробленого тепла та використання нічного тарифу вкладення окупаються вже за 1-15 роки. Тепер розглянь докладніше:
- За 1 годину опалення без спалювання палива економиться близько 3 кг дров або 1 кг вугілля.
За сезон час опалення без працюючого котла складе приблизно 10 годин на добу * 180 днів = 1800 годин.
Таким чином можна прорахувати економію за один опалювальний сезон.
Для цього необхідно помножити вартість 1 кг вугілля/дрів на час опалення без працюючого котла
У середньому теплоакумулюючий буферний бак окупиться приблизно за 2÷3 сезони. А в наступні роки скоротить витрати на опалення на 30-40%.
Встановлення теплоакумулятора в системі опалення будинку це оптимальне рішення при використанні твердопаливного котла для плавного регулювання та тривалої підтримки заданого температурного режиму в приміщення
Залишити заявку можна заповнивши форму на головній сторінці, або зателефонувавши за номером в шапці сайту